Впровадження спадщини В.О. Сухомлинського в роботу ЗДО

Сьогодні 07.06.2018 року в ДНЗ «Ялинка» пройшов семінар-практикум для методистів дошкільних навчальних закладів Соломʼянського району м. Києва. Спочатку наш дошкільний заклад презентувала начальник відділу дошкільних, позашкільних закладів та виховної роботи Туник І.А., а потім завідувач Тоцька Т.П. ознайомила колег з роботою вихователів з батьками з використанням художніх творів В.О. Сухомлинського та дала майстер-клас по навчанню моделювання змісту оповідань. Гості були приємно вражені теплою атмосферою семінару, зацікавлені представленою роботою, відзначили напрацювання колективу.

 

07.12.2017 року в ДНЗ «Ялинка» імені В.О. Сухомлинського відбулись загальні батьківські збори з наступною денною повісткою: 

1. Використання літературних творів В.О. Сухомлинського під час свят, розваг та освітнього процесу в закладі дошкільної освіти.

2. Як твори В.О. Сухомлинського допомагають педагогам в роботі з батьками?

3. Напрямки роботи ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів в новому навчальному році.

Хореограф Породько О.В. та керівник гуртка театралізованої діяльності Корнет О.П. показали свою роботу через виступи дітей в таночках-драматизаціях за одноіменними творами Василя Олександровича «Чорнобривці» та «Блакитні журавлі». Батьки висловлювали свою вдячність постановникам цих таночків і розповіли про те, що вдома діти разом з батьками, всією родиною виконують ці таночки і зауважили, що ці таночки викликають великі емоції та торкаються найтонших струн душі.

Завідуюча Тоцька Т.П. познайомила батьків з філософією творів В.О. Сухомлинського через презентацію його анімованих літературних творів, створених педагогами закладу Туник І.А., Левадською Н.Л. та Петріною О.В. з відеозаписами хроніки  життя великого педагога. Тетяна Петрівна відзвітувала перед батьками за останні придбання за рахунок бюджетних коштів, виділених містом та подякувала батькам за активну участь в житті садочка, участь в конкурсах та закликала активніше прийняти участь в новому проекті з створення власних казок та ілюстрацій разом з дітьми. По завершенню конкурсу буде видано збірку «Казки від батьків та дітей «Ялинки».

Директор школи Гладишевська Лілія Аскольдівна цікаво розповіла про зміни та нововведення в роботі школи в цілому та з планами на майбутнє. Лілія Аскольдівна  наголосила на подальшу співпрацю і наступність в роботі дошкільний заклад – школа за ідеями  В.О. Сухомлинського.

Дуже цікавими були виступи Шаповал О.В., заступника директора школи та  вчителів початкової ланки школи, які ознайомили батьків з  напрямками освіти майбутніх школярів, а саме з напрямками своєї роботи: Ткаченко Н.В. за програмою «Інтелект України», Тарасова В.О. - «На крилах успіху»,  Клименко О.М. – «Нова школа».

Батьки схвально відгукнулись на нововведення та побажали успіхів в роботі школи, були активними в обговоренні, ставили багато запитань та подякували завідуючій дошкільного закладу та директору школи за організовану зустріч.


У ЗДО «Ялинка» імені В.О.Сухомлинського, Всеукраїнському центрі із розповсюдження та впровадження ідей В.О.Сухомлинського 14.11.2017р. пройшов науково-практичний семінар для директорів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти міста на тему: «Використання літературних творів В.О.Сухомлинського в роботі з батьками». 

Всіх гостей діти з педагогами закладу: Гребініченко З.М.,музкерівником, Породько О.В., хореографом, Корнет О.П., керівником гуртка  «Театралізованої діяльності дітей та дорослих», Шипко Н.П., вихователем, Кабановою Т.О., логопедом, Мозолевською Л.О., вихователем, Кривошлик О.М., вихователем, повели через світ казки під час перегляду літературно-музичної композиції за оповіданнями В.О.Сухомлинського: «Блакитні журавлі» і  «Чорнобривці». 

Тоцька Т.П., директора ЗДО підготувала незвичайний виступ на тему: «Використання літературних творів В.О.Сухомлинського в роботі з батьками», який супроводжувався слайдовим та відео матеріалами

Ліждвой Л.М., методист Всеукраїнського центру із розповсюдження та впровадження ідей В.О.Сухомлинського  надала поради щодо використання творів великого педагога на батьківських зборах, ознайомлюючи гостей з методичним посібником «Батьківська школа педагогічної майстерності за В.О.Сухомлинським»  із  систематизованим матеріалом за літературними творами Василя Олександровича.

Левадська Н.Л., вихователь-методист ЗДО,  презентувала матеріал по роботі з батьками «Як ми залучаємо батьків до участі в освітній діяльності». 

Ліждвой Л.М. запросила переглянути відео з досвіду роботи педагогів «Я розповім вам казку…», під час якого показала як батьки із задоволенням разом з дітьми поринають у власноруч створений світ казок. 

Туник І.А. та Єрмоленко Ю.М., керівник гуртка «Умілі рученята» представили своє бачення казки за допомогою слайдованого матеріалу за твором В.Сухомлинського «Півень проса накосив» та фетру на фланелеграфі за казкою «Найважливіше» .

Змістовно і доступно роз’яснила всі пункти нового Закону України «Про освіту» Омельяненко Н.В., шеф-редактор управлінських видань МЦФЕР Освіта, голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти».